Jak wysłać list do Niemiec – konkretny poradnik
W dobie globalizacji coraz więcej osób wyjeżdża za granicę lub posiada tam rodzinę. Warto wiedzieć, jak można wysłać list lub paczkę za granicę. Obecnie nie są to duże koszty, a listy z Niemiec lub Anglii są transportowane prawie tak samo szybko, jak te krajowe. Koniecznie sprawdź, jak nadać list do Niemiec i jak zaadresować list do Niemiec (wzór znajdziesz w niniejszym poradniku), by dotarł bez problemu do odbiorcy.
Zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej usługi busy z Polski do
Niemiec pod wskazany adres.
Jak adresować listy do Niemiec
Odpowiednie adresowanie paczek i listów jest konieczne do tego, by nasza przesyłka dotarła do adresata, dlatego warto wiedzieć, jak poprawnie zaadresować list do Niemiec.
Adresowanie listów zagranicznych nie powinno sprawiać nam problemu i nie jest złożonym procesem. Więc jak się adresuje list do Niemiec, by nie popełnić błędu? Bardzo ważne jest uzyskanie pełnych danych adresata – sprawdź, czy taki adres istnieje – listę niemieckich kodów pocztowych można znaleźć na stronie: https://postalcodes.pl/Niemcy
Adresowanie listów, które mają dostać się do Niemiec jest tak samo proste, jak adresowanie ich w Polsce. Trzeba pamiętać, by nasze dane adresowe, czyli imię, nazwisko oraz adres (wraz z kodem pocztowym i miejscowością) umieścić w lewym górnym rogu koperty.
Jak się adresuje list do Niemiec? Wyjątkowo prosto – adres naszego dodajemy z kolei w prawym dolnym rogu identycznie, jak wpisywaliśmy nasze dane adresowe:
- Na początku umieszczamy imię i nazwisko adresata lub nawę firmy, do której wysyłamy list polecony.
- Poniżej miejsce zamieszkania.
- Pozostawiając linijkę odstępu dodajemy kod pocztowy oraz miejscowość, do jakiej wysyłamy list.
- Na koniec dodaj kraj w języku polskim łamanym na angielski: przykład adresować list do Niemiec – wzór
Carl Fröhlich AG
Einkauf, Herr Schulz
Beuel
Hermannstraße 83
532452 Berlin
Niemcy/Deutschland
Jeśli nie wiesz do końca, jak się adresuje list do Niemiec, możesz zapisać wyłącznie nazwę angielską kraju.
Nie musimy wiedzieć jak wysłać list polecony do Niemiec, ponieważ sposób adresowania w przypadku listów poleconych jest taki sam. Musimy jednak poinformować pracownika poczty o tym, że list będzie polecony, ponieważ otrzymuje on dodatkową pieczątkę oraz ma inną cenę, niż list zwykły.
Więcej informacji na temat wysyłki listów za granicę znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę: jak zaadresować list do Niemiec – Poczta Polska.
Jak długo idzie list polecony z Polski do Niemiec?
Wysyłając ważne dokumenty lub przesyłkę chcemy wiedzieć, jak długo idzie list do Niemiec? Wiele zależy od tego jaki typ listu wybierzemy. List zwykły ekonomiczny będzie u odbiorcy do 6 dni roboczych od daty nadania. Jeśli nie wiemy dokładnie jak długo idzie list polecony do Niemiec, a przesyłka jest bardzo istotna, to warto wybrać opcję: list polecony priorytetowy – ten u odbiorcy powinien pojawić się już do 3 dni roboczych od dnia nadania.
Jak długo idzie list z Niemiec do Polski? Tu sytuacja jest analogiczna – list priorytetowy polecony pojawi się u odbiorcy najszybciej, bo już w kilka dni roboczych od jego nadania.
Jak najszybciej wysłać list do Niemiec? Warto nieco dopłacić i wybrać opcję priorytetową. Wtedy mamy pewność, że nasz list dotrze w bardzo krótkim czasie do odbiorcy.
Jak wysłać list z Niemiec do Polski?
Czasem to właśnie my znajdujemy się czasowo za granicą i nie wiemy, jak najszybciej wysłać list z Niemiec do Polski. Zapytania, takie jak: „jak wysłać list polecony z Niemiec do Polski” lub „jak zaadresować list z Niemiec do Polski” są wśród rodaków zamieszkujących w Niemczech bardzo częste.
Analogicznie wpisujemy nasz adres niemiecki w górnym lewy rogu koperty. Należy pamiętać, że kiedy adresujemy kopertę do odbiorcy w Polsce, należy pod kodem pocztowym i nazwą miejscowości wpisać nazwę kraju po angielsku, czyli Deutshland, łamane na Niemcy. Adres odbiorcy w Polsce dodajemy w prawym dolnym rogu, pod miejscowością dodając Polska, łamane na Poland.
Inne ważne informacje, dotyczące przesyłek zagranicznych
Posiadasz już najważniejsze informacje na odnośnie poruszanego dziś tematu. Warto jednak wiedzieć nieco więcej o wysyłaniu listów za granicę.
Za granicę nie wolno wysyłać:
- alkoholu,
- substancji żrących i niebezpiecznych,
- żywności, której data do spożycia nie przekracza 7 dni,
- przedmiotów o wysokiej wartości,
- substancji nielegalnych.
Trzeba również pamiętać, że wysyłanie elektroniki i urządzeń elektrycznych może zostać objęte opłatą celną. Więcej o wysyłaniu listów za granicę dowiesz się na stronie Poczty Polskiej.
Przed wysłaniem listu do Niemiec upewnij się, że adres został wpisany poprawnie i jest dobrze widoczny. Jeśli masz problem z prawidłowym napisaniem adresu niemieckiego, sprawdź jego zapis wyszukując miejscowości lub możesz znaleźć go po kodzie pocztowym.